Na tomto místě si vzájemně pomáháme s tipy a nápady, jak naše malé piráty motivovat k léčbě očiček, především nošení okluzoru, neboť ne vždy dítko okluzory přijme s nadšením.*  Hrajeme s dětmi hru na piráty. Celá rodina si zalepí jedno oko, případně doplníme pirátským šátkem na hlavu a hra může začít. "Přepadáváme lodě", šermujeme, hledáme poklad - může být truhlička se skutečnými šperky, nebo cokoliv jiného -schované pamlsky atd.. Všichni si užijeme spoustu legrace:-).

 

* U nás jsme s nošením okluzoru zavedli "Pirátského bobříka". Za každý den nošení okluzoru jsme dítě odměnili obrázkem nebo samolepkou a až jich nastřádal např. 5 (nebo 10 - intervaly si určete dle libosti) přišla odměna, např. v podobě malé hračky, kterou si dítko samo vybere. Mělo by vědět, že je to odměna právě za to, že tak hezky nosí okluzor, nejlépe něco, po čem opravdu moc touží a líbí se mu. Pokud stanovíte delší interval, po kterém přijde třeba i větší odměna, může dítko stříhat metr a tak se ještě víc těšit.

 

* Pravidelně se vracíme k Fotogalerii malých pirátů a prohlížíme si i jiné děti, jak jim okluzory sluší. Zkoušíme uhádnout, jak se děti na fotografiích jmenují, jaký mají asi pokojíček a jestli chodí do školky.  Snažíme se okluzory spojit jen s pozitivními pocity.

 

* Pokud se dcerce nechce nasadit okluzor, jednoduše nalepíme náplasťový, který jsme nosili dřív. Dcera se sama vždycky moc ráda opět vrátí k látkovému.:-)

 

* Zakrývat oko jsme začali nejprve v malých intervalech - Večerníček, čtená pohádka a postupně dobu prodlužovali. Natáhli jsme také dětský budík, který jsme polepili samolepkami a okluzor musel být nasazený tak dlouho, než budík zazvonil.Také jsme zakrývali na činnosti, které měl syn moc rád- lepení, stříhání, modelování, stavění autodráhy, malování vodovkama, oblíbené DVD. Samozřejmě se tyto aktivity konaly jen pod podmínkou nasazeného nebo přilepeného okluzoru.

 

* U našeho syna jsou největší motivací počítačové hry. Na očním nám bylo řečeno, že rychlé počítačové hry, ve kterých je to samá akce a oko tak musí rychle reagovat jsou v podstatě na procvičení líného oka úplně to nejlepší. Takže PC hry se u nás můžou hrát jen s okluzorem:-).

 

* U nás si hrajeme na ordinaci a lepíme okluzory všem plyšákům, panenkám, autíčkům, protože nemocné očičko se musí zakrýt, aby se uzdravilo (sice je to ve skutečnosti naopak, ale těžko by se to asi malým prckum  vysvětlovalo).


DomůDomů

Košík  

(prázdný)
Reklama
Reklama
paypal